Předaní psi

Pes partner č. 19 - Dášenka

Dášenka se přestěhovala do nového domova. Její nový pán ji má moc rád a  zdá se, že ti dva spolu dobře vychází. Bude to ještě asi chvilku trvat, ale pak jistě budou dobře sehraná dvojka. Dášenka je původem Polka a její jméno bylo Girly, ale její pán si přál jméno Dáša a tak ho bez reptání přijala. 

Jméno: Dášenka

Plemeno - Springer Spaniel

Asistenční - Vodící pes

Předání: červen 2021

Zvláštní znamení: Dášenka je moc milá a jemná holka.

Pes partner č. 18 Rocky

Rocky byla předána malému klukovi na vozíčku a jeho mamince. Velkou částí její práce bude polohování a na to ona je rozený talent. 

Vypadá jako andílek, ale už jí rašej růžky. Je to taková malá jezinka.

Jméno: Rocky

Plemeno - Golden retriever

Asistenční - canisterapeutický pes

Předání: červen 2020

Zvláštní znamení: Rokytka je prostě naše miloučká jezinka.

Na výcvik fenky Rocky přispěla Nadace ČEZ  - Děkujeme

Pes partner č. 17 Skippy

Daleko na Moravě začíná svou kariéru vodícího psa pejsek Skippy. Bude vodit pana Petra a žít s jeho rodinou. Skippy miluje lidi a tak je šťastný, že má celou rodinu. Jedině kocour si bude muset zvyknout na nového člena. Zatím moc nadšený není. Držíme palečky.

Jméno: Skippy

Plemeno - kříženec Border kolie

Asistenční - vodící pes

Předání: 2019

Zvláštní znamení: Skippy je chytrý pejsek, někdy až moc.

Pes partner č. 16 - Ejmy 

Fenka Ejmy vodí hluchoslepou maminku čtyř dětí, paní Žanetu. Fenka je velmi empatická, mazlivá a trošku i žárlivá. Chtěla by mít paničku jen a jen pro sebe. Tak ať jim to dobře šlape, aby co nevidět zvládly i závěrečnou zkoušku. 

Jméno: Ejmy 

Plemeno - Border kolie 

Asistenční -  vodící pes 

Předání: 2019 

Zvláštní znamení: Je to strašná mazlivka, co se chce se stále chovat. 

Pes partner č. 15 - Týnka

Týna je velmi empatická fenka, která slouží jako asistentka malému Honzíkovi. Velmi rychle si vytvořili pevné pouto. Je to ještě mladá holka, a tak se s ní rodina nenudí. 

Za Týnku děkujeme nadacím Agel, nadační fond českého rozhlasu, Agrofert a J&T, kterým patří velké díky. Také zaměstnancům a zákazníkům prodejny Billa v Praze 6 Břevnovně, kde probíhá sbírka na dofinacování Týny a drobným dárcům. Velké díky.

Jméno: Týnka 

Plemeno - Německý ovčák 

Asistenční - canisterapeutický pes 

Předání: 2019 

Zvláštní znamení: Stejně jako její malý páníček miluje plecháčky.

Pes partner č. 14 - Tossia

Tak pro tuto psí holčičku jsme jeli až do Polska. Byla to náročná cesta, a pak ještě delší cesta výcvikem, než se dostala jako pomocnice do rodiny malého Filipa, který trpí Rettovým syndromem, a kde pomáhá Filipovi i jeho mamince. S financováním jejího výcviku pomohla nadace Parton dětí a Nadace Nova, za  což jim velmi děkujeme.

Tossia alias 

Plameno - Golden retriever 

Asistenční - canisterapeutický pes 

Předání: 2018 

Zvláštní znamení: Tossia je velkou psychickou oporou pro maminku malého Fíli.

Pes partner č. 13 - Julča 

Tak trochu zvláštní a empatická fenečka, je to vlastní fenka paní Soni, která se na nás obrátila o pomoc s výcvikem. Nakonec to tak vyšlo, že fenka byla ve výcviku po dobu, kdy byla její panička hospitalizovaná. Fenka pomáhá paničce překonávat návaly úzkosti. Její panička trpí smíšenou poruchou osobnosti s úzkostně depresivními reakcemi se sklony k sebepoškozování. Julča tedy nemá rozhodně jednoduchý úkol, ale zdá se, že se jí i její paničce daří, vždyť spolu dokonce studují vysokou školu, a to velmi úspěšně. Jůlince přispěla nadace Agel. Děkujeme !!! 

Jméno: Julie 

Plemeno - Golden retriever 

Asistenční -  terapeutický pes 

Předání: 2018 

Zvláštní znamení: Na první pohled nepoznáte, že její pomoc opravdu panička potřebuje. 

Pes partner č. 12 - Ejmy

Ejmy na první návštěvě poznala původní vodící fenku své paničky Gorinku. Bohužel se holky potkaly jen jednou. Gorinka odešla za duhový most a Ejmyna nastoupila na její místo. Věříme, že bude pro svou paničku stejnou parťačkou jako byla Gorinka. No, má laťku nasazenou vysoko. Ale paničku i páníčka miluje a nejvíc procházky v přírodě. 

Jméno: Ejmy 

Plemeno - Německý ovčák 

Asistenční - vodící pes 

Předání: 2018 

Zvláštní znamení: Je to ta, co běhá po Vysočině podél dvoukola. 

Pes partner č. 11  Ladynka  - ze zdravotních důvodů ukončila službu, rodina zatím nového psa zvažuje

Lady byla vycvičena jako Asistenční canisterapeutický pes pro Jiříka. Bohužel Ladynka sloužila jen krátce. Pak musela být vyřazena ze zdravotních důvodů. Našli jsme jí nový domov, kde má veškerou péči a má se moc dobře. Maminka náhradního pejska nechtěla, ale do budoucna to nevyloučila. Velká část výcviku Lady byla hrazena z Dotace MPSV

Jméno: Lady 

Plemeno - Labradorský retriever 

Asistenční - canisterapeutický pes 

Předání: 2017 

Zvláštní znamení: Lady musela být vyřazena ze zdravotních důvodů. 

Pes partner č. 10 

Ano, je to ta samá Kessie, která už představena byla pod číslem 7. Kessie byla přecvičena na jinou činnost a také se napravila, co se toho kradení jídla týká. Její nové poslání, je být kamarádkou a pomocnicí malého Kubíčka a jeho maminky. Radost chodí dělat i dětem do Brněnské dětské nemocnice- a ve své nové práci je jako ryba ve vodě. Moc šikovná. Velká část výcviku Kessie byla hrazena z Dotace MPSV. Jméno: Kessie

Plemeno -  Labradorský retriever 

Asistenční - canisterapeutický pes

Předání: 2017 

Zvláštní znamení: Je to takový napravený ďáblík.

Pes partner č. 9 

Dortík je ztřeštěný šašek, a tak bezvadně pasuje ke své paničce. Je to samozřejmě vodící pes, jak má být, ale také velký manekýn. Takže když potkáte vodícího pudla s růžovým obojkem a růžovým vodícím postrojem, můžete ho rovnou pozdravit: "Ahoj Dortíku", protože druhý takový hezounek určitě po světě neběhá. Prostředky na jeho výcvik jsme získali od Úřadu práce. 

Mickle Trafford Joi in motion alias Dortík 

Plemeno - Královský pudl 

Asistenční  - vodící pes  

Předání: 2017 

Zvláštní znamení: Jen růžová to může být..... 

Pes partner č. 8 - Simba

Medvídek a miláček, to je Simba. Pes velmi netradičního plemene, kterého jsme vybrali pro starší dámu, aby jí byl oporou při chůzi. Na rozdíl od své předchůdkyně Kess, má dostatek sil na to, aby udržel svou paničku, když zavrávorá. Simba má v sobě obrovskou trpělivost a spoustu lásky. Žije se svou paničkou velmi klidný a pohodový život v domečku na vsi. Na Simbu přispěl Úřad práce. 

Gargamel ze Zminného alias Simba 

Plemeno - Bernský salašnický pes 

Asistenční - vodící pes 

Předání: 2017 

Zvláštní znamení: Moc trpělivý pejsek pohodář a zlatíčko jako jeho panička.

Pes partner č. 7 - Kessie - byla nahrazena psem Simbou a přecvičena na jinou práci

Majitelkou Kessie se stala jedna moc milá dáma, bohužel jen na krátkou dobu. Panička je hluchoslepá a má jisté problémy s rovnováhou a drobná Kess neměla šanci paničku udržet, když se trošku rozkývala, a navíc začala moc zlobit - začala své paničce krást jídlo. Nakonec ale vše dobře dopadlo, paní jsme rychle začali cvičit nového velkého psa a Kessie byla přecvičena na jinou práci, kde si vede na 1*.

Jméno: Kessie 

Plemeno - Labradorský retriever 

Asistenční - vodící pes

Předání: 2016 

Zvláštní znamení: Hamba hambatá - jídlo se přece nekrade!!!

Pes partner č. 6 Esinka

Esinka je miláček rodiny, s paničkou pracuje a vodí ji každý den do práce a chodí běhat, ale s páníčkem si to vysloveně užívá a věnují se spolu vrcholově gaučingu. Jinak je asi nejčastěji foceným vodícím psem, prostě modelka. Esinka získala prostředky na svůj výcvik z Úřadu práce. 

Essenc Heriwell alias Esinka 

Plemeno - Německý ovčák 

Asistenční - vodící pes

Předání: 2016 

Zvláštní znamení: Modelky - obě dvě.

Pes partner č. 5 Beta - 

září 2020 - služba ukončena z důvodu úhynu feny 

Beta se původně jmenovala také Brita, ale její páníček je kromě zrakového postižení také neslyšící, a tak má velmi omezenou možnost srozumitelně mluvit a některá slova jsou pro něj moc náročná. Volat Beta je pro něj mnoho přijatelnější a fenka si rychle zvykla. Na svého pána kouká s obrovskou láskou. Proplacení Bety se bohužel nepodařilo, s Úřadem práce neustále bojujeme, neboť nám jeho přístup přijde nefér. 

Jméno: Rina z Vrbenské alias Beta 

Plemeno - Labradorský retriever 

Asistenční - vodící pes

Předání: 2016 

Zvláštní znamení: Stále zamilovaná. Do koho? No, přece do svého páníčka. 

Pes partner č. 4 - Brita

Brita je fenka, která si svoji paničku hlídá. Bere svoji práci opravdu vážně. Vždyť má na zodpovědnost dvě dámy malou a velkou paničku. Tu velkou vodí do práce a s tou malou si hraje. Britu proplatil Úřad práce jako speciální kompenzační pomůcku pro osobu se zdravotním postižením. 

Lana ze Slamáku alis Brita 

Plemeno - Německý ovčák 

Asistenční - vodící pes 

Předání: 2016 

Zvláštní znamení: Upovídaná, myslím Brita, a panička - to ať si každý udělá obrázek sáma posoudí, jesli platí: "Jaký pán, takový pes".

Pes partner č. 3 Oskar

Úkolem Oskara je pomáhat malé slečně. Jeho práce spočívá v zajištění bezpečnosti na trase, označuje terénní nerovnosti a překážky jako vodící pes. Druhou částí jeho práce je být kamarádem a parťákem pro svou paničku. Provádí aktivní canisterapii, aby se jeho slečna cítila dobře a rozvíjela své kognitivní schopnosti. Na Oskara malé Janě přispěli Nadační fond J & T, Nadační fond Českého rozhlasu Světluška a Nadace Naše dítě

Jméno: Oskar 

Plemeno - Kříženec labradora a rhodéského ridgebacka

Asistenční - vodící terapeutický pes (pro neslyšící a zrakově postižené dítě)

Předání: 2015

Zvláštní znamení: Na zádech obrácený pruh srsti. 

Pes partner č. 2 - Hanna

Plemeno německý ovčák bylo velkým přáním paní Aleny, která se do něj zamilovala, když se prošla s fenkou Gale. Přání jsme jí splnili a energickou Hančou se opravdu nenudí. A i když je Hanička už dáma v letech, rozhodně elán neztrácí a věnuje se třeba i canisterapii. Na Haničku dal peníze Úřad práce jako speciální kompenzační pomůcku pro osobu se zdravotním postižením 

Hannah Sorizo alias Hanička

Plemeno - Německý ovčák 

Asistenční - vodící pes 

Předání: 2013

Zvláštní znamení: I když má číslo dvě, tak u nás vždy jednička = Hanička je prostě "Kápo"! 

Pes partner č. 1 

Je to vlastní fenka neslyšící paní Dany a díky skvělé spolupráci a majitelkou je Gina ten nejmenší asisťák, kterého jsme si jen dovedli představit. Je malá, ale moc moc šikovná.

Janna VOm Grand Toy alias Gina 

Plemeno-  Ruský toy 

Asistenční - signální pes pro neslyšící 

Předání: 2013 

Zvláštní znamení: Malá, ale moc moc šikovná.