Kdo právě potřebuje vaši pomoc ?

Úkol splněn - na Týnku byla vybrána celá částka, mnohokrát děkujeme všem laskavým dárcům.

Honzík a Týnka

asistenční canisterapeutický pes
Jmenuji se Honzík a před měsícem mi bylo 8let. Už od narození jsem byl jiný než ostatní miminka, a tak mě čekalo hodně různých vyšetření a verdiktzněl mutace genu NR2F1. S tím souvisí další problémy. Mám westův syndrom, což je vlastně epilepsie. Také mám hodně ochablé svaly, hypotonii. Ani sezrakem to není žádná sláva. Těžká porucha zrakových nervů způsobila, že téměř nevidím. Na to, abych se na něco zaměřil, potřebuji dobrou náladu, klid a vhodnou zrakovou stimulaci.Už jsem asistenčního pejska měl, takže už to znám. Jmenoval se Jack a byl úžasnej. Bohužel nás předčasně opustil, byl sám moc nemocný. Zvítězila nad ním rakovina. Byl to můj kámoš, který mě nutil do aktivního pohybu a soustředění a byl stále se mnou. Stýská se mně po něm a chybí i mojímamince. A tak mamina zavolala a napsala, a teď už pro mě v neziskové organizaci Pes partner, z.s. připravují nového asistenta. Teda vlastně asistentku. Ona je to totiž holka. 😊 Tak nevím, jsem z toho trochu nervózní. Já totiž, kromě mámy, žádný holky moc neznám a nevím, jak se k nim chovat. Mám velkého bratra Toma a pak ještě dědu. Už jsme se s Týnkou jednou viděli a dopadlo to dobře. Budu se moc snažit, aby nám to spolu fungovalo jako s Jackem.Ještě to ale prý několik měsíců potrvá, než se mnou bude pořád, protože Týna, aby pro mě byla dokonalou asistenční parťačkou, se toho ještě musí hodně naučit. No a ta její škola stojí spoustu peněz. Moc vás prosím o jakýkoliv finanční příspěvek na Týnčin náročný výcvik na transparentní účet 2201001324/2010, v.s. 04072018. Víte, je málo věcí, které bych chtěl, ale Týnku bych si za kamarádku moc přál. Stejně jako Jack bude umět canisterapii, dokáže včas upozornit na blížící se epi záchvat a spoustu dalšího... Bude prostě mou osobní společnicí.Moc všem děkuji a slibuji, že budu informovat o tom, jak to Týnce jde. 😊                
                                                                                      Váš Honza
Již pomohli: 
Nadace Agrofert, Nadační fond Českého rozlasu Světluška, Nadace Agel, Nadace J&T a mnoho drobných dárců. 
Všem moc děkujeme.

George a Bayley

asistenční pes

Proč podpořit pana Jiřího, protože si to zaslouží. Je to slušný člověk, který se již velmi dlouho pere se svým těžkým osudem. Před více než 31 lety se mu stal těžký úraz na motorce, když se vracel za tmy ze svého zaměstnání. Vjel do neoznačeného výkopu. Nebyl ani opilý, ani neopatrný, měl prostě smůlu. Ano, již tak dlouho sedí na invalidním vozíku. Na život ale nezanevřel, živí se sám jako OSVČ a vyrábí nádhernou keramiku v dílně, kterou má u své chalupy. Chová slepice a králíky, rybičky, kočku a také dva papoušky. O svoje zvířata se vzorně stará. Jeho nejmilejší je ale stárnoucí fenka zlatého retrievera, jeho asistentka Cherinka. Je to věrný pomocník a parťák. Když jsme se za Jirkou v létě stavovali, nešlo si nevšimnout, že má na zadku bouli velikosti pomeranče. Nedalo mám to zeptat se. Jirka mi se slzami v očích potvrdil, co už  tušili. Cherrylka už je téměř na konci své cesty. Operace nepřipadá v úvahu, je jí už 14 let. Po chvíli začal Jirka povídat o tom, že dlouho zvažoval nového asistenta, že se rozhodl, že ano, že nedovede být sám. Již se pro něj již cvičí Bayley, nyní asi rok a půl stará krásná psí slečna. Mluvil o tom, že tyto psi nikdo neplatí a že je pro něj moc těžké oslovovat sponzory. Že každý dá raději peníze pro nějaké postižené děcko, ale přispět na starýho dědka se nikdo nehrne. Přitom je to chlap v nejlepších letech.

Cena asistenčního psa se pohybuje kolem 250 000,- Kč. Jakákoliv částka by byla pro Jirku významnou pomocí. 

transparentní účet 2201001324/2010, v.s. 01082019

Martínek a Rokytka - asistenční terapeutický pes


Dobrý den,  (píše Martinova maminka)

moc ráda bychom Vás požádala o pomoc pro našeho synka Martínka. Je postižený a je jen málo věcí, které mu mohou udělat opravdu radost. Ale od začátku, Martin se narodil s chromozomální vadou, které vyústila v hromadění mozkomíšního moku v mozku - Hydrocefalus. To se muselo řešit operací, ale u Martina došlo k poškození celé řady mozkový center. To znamená těžkou poruchu řeči a pohyblivosti těla. Prostě Martínek je převážně ležící a těžce mentálně retardovaný, dvanáctiletý kluk. Je na úrovni asi tak půlročního dítěte a je krmený sondou přímo do žaludku, protože cokoliv polkne, vdechuje do plic. Jeho pobyty v nemocnici a stavy ohrožující život už ani nepočítáme.

Přesto všechno je to veselý kluk, který má moc rád mazlení a dotyky. Chodí do speciální školy. Tam občas dochází pejsek na canisterapii. Martin psy miluje, sice nemluví, ale věřte mi, z jeho očí a z mimiky jeho obličeje, bezpečně poznám, co chce, co se mu líbí a co se mu naopak nelíbí.

Pořídili jsme mu kocoura, ale bohužel není mazlivý. Tak jsme s manželem a mladším synem udělali rodinnou radu a rozhodli, že požádáme o asistenčního pejska pro Martínka. Když k nám přijeli z výcvikového střediska na sociální šetření, ležel zrovna Marťa ve vážním stavu v nemocnici. Už máme Marťu zase dávno doma a už se pro něj cvičí fenka zlatého retrievera jménem Rocky. Těšíme se na ni všichni, já - máma, táta, mladší syn a hlavně Martin. Jen ten kocour se moc netěší, ale zvykne si. Už jsme se s Rocky párkrát viděli a jiskra přeskočila, je to jemná, velmi mazlivá holka, jako dělaná na to, aby dělala canisterapii a pomáhala Martinovi rozvíjet jeho schopnosti. K nám domů by měla přijít na jaře 2020. Prosím, pomozte nám sehnat finance na "Rokynku" pro našeho syna Martina, i za malý příspěvek bude moc vděčni.

Martin s rodinou

Martínkovi na asistenčního psa přislíbila pomoc nadace ČEZ a to ve výši 134 626,-Kč z projektu Pomáhej pohybem. Moc děkujeme.

Dále Martinova asistentka pedagoga podala žádost na Patron dětí, nevíme zatím, zda to vyjde. Proto jákákoliv pomoc je více než vítána. Pokud Vás Martinův příběh zaujal a chtěli byste mu pomoci, zde jsou informace o sbírce na Rocky: Číslo účtu: 2201001324/2010 Variabilní symbol pro Martínka je: 15052019

Druhý titulek

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque.